ROYAL SIK SORULAN SORULAR

 • Ön ödeme yapmadan araç kiralayabilir miyim?

  Aksi bir durum olmadığı sürece, sitemiz, çağrı merkezimiz yada mobil uygulamamız üzerinden hiç bir ön ödeme yapmaksızın rezervasyon yapabilirsiniz.

 • Ödeme türleri nelerdir?

  Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra ödemelerinizi kredi kartı, sanal pos veya havale ile istediğiniz para birimiyle yapabilirsiniz.

 • Yakıt prosedürünüz nedir?

  Araç boş depo teslim edilir ve boş depo istenir. Bir miktar yakıt ile gelmesi durumunda herhangi bir yakıt iadesi veya ödemesi yapılmaz.

 • Kredi kartım olmadan sizden araç kiralayabilir miyim?

  Aksi bir durum olmadığı sürece, kredi kartınız olmadan havale ile istediğiniz para birimiyle ödeme yaparak araç kiralayabilirsiniz.

 • Nasıl fatura talebinde bulunabilirim?

  Rezervasyon sırasında verdiğiniz bilgilerle beraber adınıza fatura hazırlanmaktadır. Aracı teslim ettikten sonra faturanızı talep edebilirsiniz.

 • Kiraladığım araçla yurtdışına çıkabilir miyim?

  Şirket prosedürleri gereği kiraladığınız araçla yurtdışına çıkamazsınız.

 • Kiraladığım araç için depozit ödemem gerekli midir?

  Müşterilerinden depozito talep edilmez. Gerekli görüldüğü durumlarda, bizden ilk defa araç kiralacak olan yurtiçi müşterilerinden kredi kartı provizyon işlemi talep edilebilmektedir.

 • Araçlarınızda bulunan sigortalar nelerdir?

  Tüm araçlarımız Full Rent A Car kaskoludur. Talep edilen fiyatlara kasko ücreti dahildir.

 • Sigorta ve kasko hangi koşullarda geçerlidir?

  Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir. Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek tüm hasarlardan sorumlu tutulur. Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez. Belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz

 • Kiralanan araçlarda kaza - hasar sigortası var mı?

  Araçlarımızda kaza-hasar sigortası vardır. Kaza-hasar sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan araçta meydana gelecek hasarları kapsar. Lastikler, farlar, camlarda, araç şasisi, kapı kilitleri veya anahtarlarda meydana gelen hasarlar ile çekici ücreti kaza hasar sigortası kapsamına girmez.

 • İkinci sürücü için ücret ödemem gerekli midir?

  Kiraladığınız aracın sınıfına göre ikinci sürücüde de ekonomi grup araçlarda en az 21 yaşında ve 1 yıllık ehliyet, orta grup araçlarda 25 yaş ve 2 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet sahibi olması koşulları aranır. Rezervasyon sırasında ikinci sürücü talebini belirtmeniz gerekir. Belirtilmemesi durumunda ikinci sürücü sigorta kapsamı dışında tutulur ve meydana gelecek bir hasarda sigorta veya kasko devreye girmez.

 • Araçlarda HGS bulunuyor mu?

  Ek ödeme karşılığı HGS talep edebilirsiniz. Rezervasyonda belirtilmeden kullanılması durumunda araç tesliminde HGS ödemesi talep edilebilir.